Geleceğin ihtiyaçlarına uygun yazılım ve donanım sistemlerinin tasarlanması ve tüp asansör sistemleri üreticisi olarak müşterilerimizin her türlü proje tasarım ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Devas, akıllı ve dijital asansör sistemleri için kapsamlı çözümler sunan bir teknoloji lideridir.
Doğru marka, Doğru ürün

Sonsuz Vida Mil Nasıl Yapılır?

Sonsuz Vida Milli Asansör Teknolojileri Güvenli midir? Ev ve engelli asansör sistemlerinde sıklıkla kullanılan sonsuz vida milin ses ve titreşim oluşmaması açısından üretim teknolojisi ve imalat proseslerinin tam olarak uygulanmasına bağlıdır. Çift ağız yada kare diş olarak bilinen dişli yapısı esasen aynı mil üzerinde 2 bağımsız helis sarmalından oluşmaktadır.

Standart üretim prosesleri kullanılarak üretilen bu sonsuz vida mili üzerinde motor tarafından döndürülen 16 kalay bronz somunun mil üzerinde yukarı ve aşağı hareketi ile katlar arası ulaşım sağlanır. Bu ana somunun aşınması, deformasyonu veya kırılması ihtimaline karşı güvenlik amaçlı yedek bir somun ilave edilerek ikinci emniyet somunu sisteme dahil edilir. Gerçekte ana somunun kırılması yada deformasyonu çok zor görünse de TS EN 81-41 Avrupa standartları gereği 2. emniyet somununun bulunması gerekmektedir. Tasarımlanan bu sistem somunun yük altında aşağıya kaymasını önlemek için belli bir sürtünme katsayısı oluşturacak şekilde hesaplanır.

Sonsuz Vida Milli Asansör Ekipmanları

  • VVVF invertör sistemi
  • 12 kanallı PJ kayış sistemi
  • Çift hatve helis diş
  • Emniyet somunlu
  • Alüminyum kanallı kasnak

Çeyrek asırlık tecrübemizle üretimini yaptığımız kapalı engelli asansörü, kullanımı basit, hareket kabiliyeti yüksek, kaliteli ve güvenilir olarak dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Her mekana kolayca kurulabilen, özel talepleriniz doğrultusunda en son teknolojiyi kullanarak kesintisiz çalışan çözümler üretmekteyiz.

Engelli asansörü , Çeyrek asırlık uzmanlık

Sonsuz vida üretimi makine parkuru olan tek firma Devas, engelli asansör sistemlerinde ihtiyaç duyduğu kritik önemde bulunan malzemeleri yurt dışından ithal etmek yerine 2016 yılında aldığı kararla kendi bünyesinde üretme yoluna gitmiştir.

Ovalama tekniği ile üretilen sonsuz vida mili, indüksiyon ile sertleştirilmiş, taşlanmış özel çelikler bronz somunlar ile ses ve sarsıntı oluşturmazlar.

Alüminyumdan üretilen PJ özellikli kanallı kasnak sistemleri, bez katmanlı sünme ve ses oluşturmayan 12 kanallı kayış sistemi ve çok küçük çaplarda yüksek devirlerde dönebilen özel ekipmanlar ile üretilen konforlu dikey asansörler, yılların deneyimi ve uzman mühendis kadrosuyla yıllık 3 bin adetten fazla üretilip birçok ülkeye ihraç edilmektedir. Sonsuz Vida Milli Asansör Teknolojileri Güvenli midir? bu sorunun cevabını artık siz verebilirsiniz. Sonsuz vida milli tahrik sistemi avantajlarından birkaçı aşağıda listelenmiştir.

  • Sıcak ve soğuktan etkilenmezler
  • Bakım maliyeti oluşturmaz
  • Ses ve titreşim oluşturmaz.
  • İstenilen seyir mesafesinde yapılabilir

  • Enerji tasarrufu sağlar

Çift ağız kare dişli sonsuz vida milli asansör sistemi ve ses ve titreşim oluşmaması için geliştirdiği özel kovan tahrik sistemi ile 6 metreden daha uzun bir seyir söz konusu olduğunda Devas Engelli asansör sistemleri rakipsizdir. Ev ve engelli sistemlerinde kullanılan çelik konstrüksiyondan kabin detayları, merdiven asansör sistemleri, kolon motor teknolojisi ile kolonlu merdiven platformu ve sonsuz vida tahrik kovan sistemine kadar %92.7 yerlilik oranı ile birçok patente sahip olan Devas aynı zamanda teknoloji geliştirme şirketidir. Bu güne kadar bir çok mekanik ve elektro mekanik sistem geliştirmiş ve 10’un üzerinde patent ve faydalı model çalışması yapmıştır.

Doğru bir tercih için buradasınız

Herhangi bir ev aleti kadar enerji tüketen Kapalı dikey engelli platform sistemleri, VVVF invertör sürüş sistemi ile evsel enerji tüketiminizi azaltır ve karbon ayak izinizi düşürür.

BİZİMLE İLETİŞİM KURUN