İş ne olursa olsun, asansör üretiminin bir adım ötesine geçiyoruz. Mükemmellik odaklı ve işbirliğine açık bir ekibin parçasıyız. Engelli Asansör sistemleri alanında muazzam bir deneyim ve uzmanlığa sahip ileri görüşlü profesyonel bir organizasyonuz.
DEVAS, Güvenilir Mühendislik

Hidrolik sistemler bakım maliyeti oluşturur mu?

Coğrafi koşullar bir engelli platformu seçimi yapılırken dikkate alınacak en temel ögedir. Soğuk iklim koşullarında hidrolik tahrik ile çalışan üniteler uzun ömür beklentileri düşünüldüğünde performans bakımından sınıfta kalırlar. Kazan içerisindeki hidrolik yağların sertleşmesi hızın düşmesi ve yumuşak kalkış ve duruş konforunun bozulmasına neden olur. Katılaşan yağ motor üzerinde aşırı yük oluşturur ve pompa deplasmanının düşmesi ile sonuçlanır. Platform aşağı yönde inişi esnasında katılaşan bu yağ valf bloğu üzerinden geçerken aşırı direnç ile karşılaşır ve aşağı yönde iniş hızını direkt etkiler.

Performans ve konfor düzeyinin üst seviyelere getirilebilmesi için ısıtıcı rezistanslar ile kazandaki yağın ısıtılması gerekir. Platformun yukarı çıkışında ısınan yağ viskozitesinin normal seviyeye dönmesi performansın normale dönmesini sağlarken, aşağı iniş esnasında piston borusu içerisindeki soğuyan yağ performans ve iniş hızının düşmesi ile sonuçlanır.

Bir başka dezavantaj ise piston borusu ve içerisindeki sızdırmazlık keçelerinin soğuk ve sıcak havalarda yaptığı genleşme ve daralma sonucu yağ kaçaklarının oluşarak endüstriyel kirlilik oluşturmasıdır. Sürekli yağ kaçıran bir sistem keçeler değiştirilmez ise kazan içerisindeki yağ seviyesinin düşmesi sonucu motor ve pompanın zarar görmesi ile sonuçlanır. Piston, hidrolik ünite ve ekipmanları tamir ve bakım giderleri kullanıcı açısından aşırı maliyet doğurur. Sıvı akışkanların kontrolü zor ve maliyetlidir. Sonsuz vida ile tahrik edilen sistemler mekanik çalışma sistemleri gereği iklim koşullarından çok fazla etkilenmezler. Vida milli asansörler motor dönüş hızlarının sabit olmaları nedeni ile performans bakımından tercih sebebi olurlar.

Standartlara uygun bir ünite nasıl olmalı ?

 • Gevşek halat valfi
 • El pompası ve Manüel alçaltma valfi

 • Küresel vana

 • Manometre

 • Debi sınırlama valfi

 • TS EN 81-41 : 2010 Avrupa standartları ve A3 direktifleri gereği ünite üzerinde bu ekipmanların bulunması mecburidir.

Geleceğin ihtiyaçlarına uygun yazılım ve donanım sistemlerinin tasarlanması ve engelli asansör sistemleri üreticisi olarak müşterilerimizin her türlü proje tasarım ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Devas, akıllı ve dijital asansör sistemleri için kapsamlı çözümler sunan bir teknoloji lideridir.

Devas, Asansör Sistemleri

Küçük bir ev aleti kadar enerji tüketen sonsuz vidalı milli asansörlerin motor kontrolü invertör hız kontrol cihazları ile sürüldüklerinde evsel enerji tüketiminizi azaltır ve karbon ayak izinizi düşürür.

Projenizin büyüklüğü veya karmaşıklığı ne olursa olsun, bizimle yada iş ortaklarımızla her zaman güvenli taraftasınız tıpkı son 30 yıldır birçok memnun müşteri de olduğu gibi.

30 metreden fazla seyir mesafesi ve 16 durağa kadar üretilen kapalı tip dikey engelli asansör sistemleri güvenli sonsuz vida teknolojisi ile soğuk iklim koşullarındaki üstün performansı, düşük bakım maliyeti ile sunulur. Ovalama tekniği ile üretilen sonsuz vida mili, indüksiyon ile sertleştirilmiş, taşlanmış özel çelikler bronz somunlar ile ses ve sarsıntı oluşturmazlar. Mil üzerinde başlayan çift helis ile kare diş olarak üretilen mil ve 16 kalay bronz ana somun ve emniyet somunu ile daha güvenlidir.

 • PJ kayış sistemi
 • Emniyet somunu

 • Manyetik fren sistemi

 • Manüel kurtarma sistemi

 • Emniyet somunu güvenlik sensörü

Ses ve titreşim oluşturmayacak şekilde mekanik tasarımı titizlikle oluşturulan sonsuz vida milli dikey engelli platformları performans ve bakım maliyetleri ile tüm dünyada en çok tercih edilen asansör sistemleridir.

Bizimle Çalışmak İster misiniz?

Proje uzmanlarımız tarafından her mekana özel 3D teknolojisiyle tasarlanır onayınız ile çok kısa sürede üretilir ve evlerinize kusursuz monte edilir.

ŞİMDİ BİZE ULAŞIN!